pohled nevidomého na posledního Pottera - mé dojmy z filmu

28. července 2011 v 10:38 | Pavelondra |  filmy
Poslední Potter
Dva týdny nazpět jsem byl v kině na posledním filmu ze série Harry Potter.
Zde mé krátké dojmy.
- dabing
Film jsem viděl v češtině, dabing jako vždy zklamal, dva dny na to jsem si ten samý film pustil v kinoripu v angličtině a zážitek z něj jsem měl o 100% lepší.
- Pokud jde o děj, film se drží knihy tak z 90%, až někdy do posledních patnácti minut, epilog zde vůbec nepočítám.
Těch posledních patnáct minut je dle mého názoru nejhorších 15 minut celého filmu.
V momentě, kdy se totiž Voldemort rozhodne, že je čas ukázat světu mrtvého Harryho a statečný Neville se mu postaví na odpor se to totiž celé zvrhne a do chvíle, než je Voldemort tuhej "což se mimochodem bez zrakového věmu filmu nedá vůbec poznat, kdy nastalo" panuje dle mého názoru diváka pouhého posluchače naprostý zmatek.
Zbytek filmu ale stojí fakt za to, obzvlášť některé momentky mi zůstanou v paměti na pořád.
Jsou to hlavně tři scény, první je část od chvíle, kdy Snape zdrhne z velké síně a zástupkyně ředitele organizuje obranu školy "rozpohybované sochy apod."
Druhá je flashback do Snapeových vzpomínek "myslánka, důvod proč Harry musí zemřít"
Třetí momentka, která mi z flmu utkvěla v paměti je okamžik, kdy jde Harry do lesa, aby se obětoval a potká Rona a Hermionu.
Tyhle tři scény jsou dle mého názoru nejlepší z celé série, je to však jen můj subjektivní dojem, konec konců jako vše, co v tomhle textu píšu.
- audiovizuální zpracování
Zvukově je Potter jako vždy na úrovni, od chvíle co sérii od pětky režíruje stejný člověk zůstaly některé zvukové efekty nezměněny "vysílání kouzel při soubojích" kvalita všech zvuků se nejvíce samozřejmě projeví v kině s prostorovým zvukem, kinorip je zde opravdu jen ubohou náhražkou.
Pokud jde o hudbu, řekl bych, že se docela povedla, i když samozřejmě na kvality prvních tří dílů určitě nemá. Ale i zde se najdou dvě či tři skladby, které stojí za to si poslechnout i samostatně mimo film.
Korunu všemu pak nasazuje epilog, který se mi líbil jen proto, že tam dali závěrečnou skladbu ze závěru prvního dílu celé série, což už samo o sobě vyvolává docela nostalgické vzpomínky.
- závěr.
Na Pottera určitě běžte, neříkám, že je to nejlepší film série, ale ani nejhorší. Pokud odpustíte, dle mě dosti fatální a odfláknutý konec, je opravdu na co se těšit.
A pokud to půjde, radím počkat si na kvalitní dvd či bluray verzi a to nejlépe s titulky a na domácím kině 5.1.
Je jen na vás, zda posledního Harryho shlédnete doma, v kině, v češtině či angličtině. Zda na něj budete koukat sami nebo s kamarádem či přítelem/přítelkyní. Faktem zůstává jedno. Harry Potter zkončil, jedna dlouhá, předlouhá série je za námi a my, milovníci fantasy se už můžeme nedočkavě těšit, kdy do našich kin vtrhne v roce 2012 na Vánoce konec světa... ech chci říct Hobit :D
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 evi evi | Web | 29. července 2011 v 12:55 | Reagovat

ten hudební návrat k prvnímu dílu mě taky potěšil. No a co dodat - od chvíle, kdy se Neville chopí meče, je z toho jedna velká slátanina i pro diváky vidomé. Ještěže jsem aspoň byla na originálním znění...

2 BenyU BenyU | E-mail | 16. ledna 2017 v 18:30 | Reagovat

I found this page on 15th place in google's search results. You need some search engine optimization. Many webmasters think that seo is dead in 2017, but it is not true. There is sneaky method to reach google's top 5 that not many people know. Simply search for:  pandatsor's tools

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama