jak jsem na facebook přišel

25. září 2010 v 19:32 | Pavelondra
jak jsem na facebook přišel
Bylo nebylo. V jedné zemi, v jednom malém městě, žil byl Pavel Ondra a ten se vám jednou stal závislým na sociální síti...
Né tak teď seriózně, chci vám napsat, jak jsem objevil facebook, co to vlastně je a proč mě tak nadchl.
Facebook je sociální síť, která sdružuje přes půl miliardy lidí z celého světa, každý si zde vytvoří profil na který může ukládat fotky, videa, odkazya spoustu dalších věcí a to vše sdílet s lidmi ve svém seznamu kontaktů.
Mě na Fb pozvala před rokem mailem moje sestra, prvně jsem ji s klidem poslal do prdele, že na takové kraviny nemám náladu a že skype je skype. No když mi přišlo dalších pět poznámek a to i od mých nevidomých kolegů, začal jsem přemýšlet. Nakonec jsem si účet založil a... byl jsem absolutně znechucen složitostí a nepřehledností stránky. Takže jsem dal fb k ledu a vesele si dál telefonoval na skypu.
Pak jsem si jednoho dne pořídil mobilní telefon nokia s hlas. výstupem a v ránci experimentování s mobilním webem jsem otevřel facebook... a nestačil jsem se divit. Mobilní stránka byla krásně přehlednáá a orientovat se na ní byla jedna radost. Další experimenty prokázaly, že stejnou mobilní stránku lze používat i na pc.
A už to začalo. Jednu noc jsem ztrávil tím, že jsem prohledával všechny možné známé, kteří mě napadli a měli facebook a přidával si lidi o sto šest. takže nakonec k dnešnímu dni jich v síti mám asi třista padesát.
Co dělám na fb nejčastěji?
- chat
Chat, který je dostupný pro nevidomé na fb přes program miranda-im a příslušný protokol funguje stejně jako chat na icq, v seznamu vidíte, kteří lidé z vašich kontaktů jsou přihlášení na fb a můžete jim napsat zprávu.
- přízpěvky
Každý uživatel má na fb veřejný prostor, kterému se říká zeď nebo-li anglicky wall. Na tuto zeď může napsat zprávu nebo něco poslat, odkaz, video, fotku.
Na hlavní stránce fb vidí každý uživatel nejaktuálnější přízpěvky na zdech svých přátel.
Přízpěvek můžete okomentovat a nebo označit, že se vám líbí, což znamená, že jste upozorněni, když přízpěvek někdo okomentuje.
Přízpěvky se píší na hlavní stránce do pole co se vám honí hlavnou nebo pokud používáte mirandu-im stačí napsat zprávu do rozšířeného stavu pro protokol fb a je to.
Obzvlášť rád dělám to, že si na youtube najdu video, hodím odkaz na něj na svou zeď na fb a pak koukám, kolik lidí mi přízpěvek okomentuje nebo kolika se líbí.
- stránky
Máte-li nějaké téma, o které se chcete s ostatními podělit, můžete si k němu na fb vytvořit stránku a doporučit ji lidem aby se stali jejími fanoušky Stránka má opět svou zeď na které můžete k danému tématu debatovat, má rovněž i své fotoalbum, do kterého lze nahrát fotky.
- události
Víte o nějaké dobré události, která se ve vašem okolí odehrává nebo sami nějakou pořádáte? Na fb si můžete vytvořit událost, udat den, čas a místo pořádání a doporučit ji svým známým. U události pak vidíte, kdo se zúčastní, kdo se zúčastní možná a kdo odmítl.
- vyhledávání přátel
Lidi lez vyhledávat podle jména a příjmení nebo podle mailu, pokud najdete někoho s kým máte společného přítele, je toto rovněž zobrazeno.
U dalšího článku někdy nazdar.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Kdesou Kdesou | E-mail | Web | 21. prosince 2011 v 14:23 | Reagovat

Souhlas

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama