Červen 2009

Airsoft

26. června 2009 v 22:21 | Pavelondra


futsalový seminář

5. června 2009 v 17:12 | Pavelondra |  hry
futsalový seminář 29. května
V pátek 29. a v sobotu 30. května proběhl na venkovním hřišti trénink s britským trenére Davidem Micockem, který trénuje výběr anglicých nevidomých hráčů futsalu.
Počasí bylo proměnlivé, chvíli pršelo, chvíli foukalo a chvíli dokonce svítilo slunce.
Teď již k samotnému tréninku.
Probíhal na venkovním hřiští s umělou trávou, pro některé z nás to yla první zkušenost s hraním futsalu venku.
- první cvičení spočívalo v tom, že jsme si v kruhu přihrávali míč, a u toho se pohybovali stále dokola, šlo hlavně o rychlé reakce a komunikaci mezi hráči.
Další hra spočívala v tom, že jsme se rozdělili na dvě družstva, dostali jsme tři míče a každé družstvo se rozestavilo podle jedné stěny a úkolem bylo prorazit obranu protějšího družstva a dát tak gól. Končilo se v momentě, kdy jedno družstvo střelilo deset gólů.
Další, dle mého názoru nejlepší cvičení spočívalo v tom, že se hráči rozdělili na dvě skupiny, každý pak dostal číslo 1 až 3 a když se zakřičelo určité číslo, tak hráči s tím číslem vyběhli a snažili se uzmout míč protihráči, kdo jej sebral, běžel s ním na branku.
A nakonec už jsme hráli samotný futsal, v prostředí venkovního hřiště to byla nová zkušenost.
Jako mantinely zde sloužil plot, který byl však těžko rozeznatelný a tak se stalo, že třeba Fenzík do něj 2x málem napálil.
Navíc nám hru stěžovaly vlaky, které opodál hřiště stále projížděly.
Úraz však nebyl žádný, všichni si parádně zahráli a také si procvičili svou angličtinu, David mluvil britskou angličtinou, té jsem já moc nerozuměl, nebyl jsem sám, naštěstí náš trenér vše překládal, takže k žádným problémům způsobeným jazykovou bariérou nedošlo.
Závěr:
seminář se vydařil, jediné, co mi trochu kazilo náladu bylo počasí, ale jinak jsem se všichni skvěle pobavili a zahráli si.
Pavelondra